Zdrowa i Bogata Kobieta - Projekt autorski - Elżbieta Spolankiewicz

Zdrowa i Bogata Kobieta  to kobieta spełniona, spójna, działająca w zgodzie ze swoimi wartościami.

Spokój wewnętrzny, który osiągamy pracując w zgodzie z sobą wpływa na całe nasze życie, na wszystkie jego aspekty. Dziś kobieta to nie tylko matka, żona, córka to także pracownik, kobieta biznesu, menadżer czy też uczestnik różnorodnych organizacji społecznych. Występując w tak różnych rolach społecznych kobieta chcąc odnieś sukces musi nauczyć się jak przechodzić od jednej do drugiej roli płynnie, wykorzystując przy tym w pełni swoje umiejętności.

I tak kobieta pracownik, menadżer nie powinna przenosić zachowań związanych z pełnieniem tej funkcji wprost do domu, gdyż nie zawsze narzędzia, którymi posługuje się jako menadżer odpowiednie są do roli matki czy żony.

W dzisiejszym świecie wolność rozumiana jako możliwość dokonywania wyborów ograniczona jest w znacznym stopniu zasobnością naszego portfela. Czynnik ekonomiczny ma decydujące znaczenie przy określeniu naszych celów, jednak równie istotne jest to, aby określając nasz indywidualny cel dokonać tego w zgodzie ze swoimi wartościami tak aby droga do sukcesu była naszą drogą, a nie drogą innych osób.

Każda z nas ma własne, prywatne, intymne wyobrażenie o tym, kim jest kobieta sukcesu. Czasami kojarzy się z biznes woman, gwiazdą sceny czy ekranu, znaną dziennikarką. Dla kogoś innego jest nią kobieta odnosząca sukcesy na stanowiskach tradycyjnie zajmowanych przez mężczyzn. A może kobieta sukcesu przełamuje tabu i walczy o prawa słabszych, może przełamuje swój strach i różne bariery zdobywając górskie szczyty, podróżując?

Zdrowa i Bogata Kobieto Sukcesu
ciesz się tym, że jesteś kobietą, że zawsze masz wybór, możliwości rozwoju i doceniaj to, że jesteś kobietą - Zdrową i Bogata Kobietą Sukcesu. Pamiętaj - Jesteś Magnesem Zdrowia, Bogactwa, Sukcesu

Zdrowa i Bogata Kobieta Sukcesu  to spełnienie, radość, wolność, realizacja swoich planów i aspiracji, to życie w zgodzie z sobą, w zdrowiu psychofizycznym, w pełnej integracji wewnetrznej.

Zdrowa i Bogata Kobieta Sukcesu z jednej strony jest najbardziej oczywistym wyborem, z drugiej strony rzeczy oczywiste najtrudniej jest osiągnąć.

  Sukces niejedno ma imię, bycie Zdrową i Bogatą Kobietą Sukcesu ma miliony wymiarów. Spotykając ludzi podziwiamy ich za dokonania, wybory, to co dają innym. Tak wiele kobiet jest niedocenionych a jeszcze więcej nie docenia siebie. Uważa, że to co robi to coś zwykłego, że można więcej i lepiej

Zdrowa i Bogata Kobieta Sukcesu:

 1. Posiada umiejętność znalezienia na bycie nią czasu. Kiedy jedni siedzą przed telewizorem Ty możesz nauczyć się nowych umiejętności. Jak pisze Hal Urban – “ludzie sukcesu nie znajdują czasu, oni ten czas mają”.
 2. Ma Pasję. Kiedy się za coś zabiera robi to z pasją. To czym się zajmuje daje jej poczucie szczęścia. Stąd nie nazywa nauki nowej kompetencji nauką. A pracy nie nazywa pracą.
 3. Ma Silną osobistą motywację. Jest zmotywowana. Nie potrzebuje szefa, który nad nią stoi i każe wykonywać zadania. Sama jest w stanie się zmotywować i zachęcić do działania.
 4. Sama szuka informacji. Nie czeka aż będzie podana na tacy. Do znalezienia informacji wykorzystuje różne źródła. Również te niestandardowe.
 5. W każdej sytuacji szuka okazji. To, co dla innych jest ciężką próbą, dla niej jest kolejną szansą na naukę nowych rzeczy i umiejętności.
 6. Popełnianie błędów jest dla Zdrowej i Bogatej Kobiey Sukcesu naturalną częścią procesu uczenia się. Nie boi się pomyłek i wie , że przez często powtarzanie będą w stanie bardzo dobrze wykonywać nowe umiejętności. Stąd formalna nauka w szkole nie gra dla niej pierwszych skrzypiec. Szkoły za bardzo koncentrują się na nie popełnianiu błędów.
 7. Jest zdyscyplinowana i dotrzymuje danego sobie słowa. Potrafi wymagać od siebie samych. Dotrzymuje danego sobie słowa. Przykładowo jeśli postanowia, że będzie się uczyć języka raz w tygodniu, będzie tak postępować.
 8. Jest systematyczna. Wie, że aby posiąść nową umiejętność trzeba ją ciągle powtarzać. Wie, że nie wystarczy zrobić czegoś raz. Dzięki systematyczności dochodzi do profesjonalizmu.
 9. Posiada umiejętność koncentracji. Kiedy uczy się nowej rzeczy, uczy się tylko jednej nowej rzeczy na raz. Nie robi wielu nowych czynności w tym samym czasie.
 10. Słowa definiuje według własnego języka. Nie daje sobie łatwo wmówić, że to co robi nie ma sensu. Słowa mają dla niej inne znaczenie.
 11. Jest pewna siebie i tego, co robi.
 12. Nie ocenia po pozorach, ma otwarty umysł i pozytywne nastawienie do świata.

 

I. Wprowadzenie do życia w dobrobycie

1. Trzy sfery umysłu: świadomośc, podświadomośc, nadswiadomośc

2. Moc słowa - zasada braku oporu

3.Siła przebaczania

4. Miłośc

5. wewnetrzny głos - intuicja

6. Nauka doboru afirmacji - badanie podświadomości

7. Kwadrat zycia Kobiety

II. Podstawowe techniki relaksacji

1. Techniki oddechowe

2.Ćwiczenia rozluźniające

3. Relaks

4. Medytacja

III Uniwersalne prawa zdrowia i bogactwa

1. Prawo przyciągania

2.Celowe tworzenie

3. Sztuka przyzwalania

4. Intencje

IV. Zdrowie w życiu Kobiety

1. Odzywianie dla zdrowia

- Makrobiotyka

- Suplementy diety

V. Ćwiczenia wspomagające procesy rozwoju osobistego

Zostań Magnesem Zdrowia, Bogactwa, Sukcesu

Jesteś Magnesem Zdrowia, Bogactwa, Sukcesu

- Teoria, praktyka, ćwiczenia, materiały, dyskusje, relaksacja